Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

İade/İptal İşlemleri

Satın aldığınız ürün henüz satıcı tarafından kargolanmamışsa iptal edebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Siparişlerim butonuna tıklayın.
İptal etmek istediğiniz ürünün üstünde yer alan İptal Et butonuna tıklayın.
Sipariş iptal işleminiz tamamlanmış olacaktır.
Siparişiniz iptal edildiğinde satıcıya iptal edildiğine dair mesaj gider. Ödemeniz size iade edilir.

Satın aldığınız ürünü Siparişlerim bölümünde Ürünü Teslim Aldım butonuna tıklandığında veya satıcının ürünü kargolama işlemi başlattığı durumlarda, ürün iadesi yapmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

1.       Siparişlerim bölümünde ilgili ürün için İade Talebi Başlat butonuna tıklayın.

2.       Tıklama sonrası iade formu açılır.

3.       Açılan formda ilgili ürün, İade Edilecek Ürün/Ürünler satırında seçilmiş olarak gelir. Diğer ürünler de isteğe bağlı olarak seçilerek eklenebilir.

4.       Ürünü Teslim Aldınız mı? satırında, Ürünü teslim aldım ya da Ürünü teslim almadım. seçeneklerinden uygun olan seçilir.

      a.       Ürünü teslim aldıysanız

                              i. Ürünü teslim aldım butonunu seçiniz.

                             ii. Bu seçim sonrası İade için kargoya verdiniz mi? sorusu göreceksiniz.

                             iii. Ürünü kargoya vermişseniz Evet seçiniz. Eğer evet butonuna tıkladıysanız,

                             iv. Hangi kargo firmasına verdiniz? sorusu görülür. Bu sırada kırmızı ile " Mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması dışındaki                              şirketlerle gönderim yaptığınızda kargo ücreti size aittir " ikazı görülür.

                             v. Verilen kargo firması açılan listeden seçilir. Varsa takip numarası girilir. Açıklama eklenerek İade Talebi Oluştur butonuna                              basılır.

                             vi. Eğer İade için kargoya verdiniz mi? Sorusunda Hayır seçilirse, altta Hangi kargo firmasına verdiniz? sorusu için ürünü                              göndereceğiniz anlaşmalı kargolardan biri seçilir.

                             vii. Bu seçim sonrası bir Kargo İade Kodu oluşur. Bu kod mağazada Siparişlerim bölümünde ilgili ürün satırında da görülür.

                             viii.   Açıklama yazılarak, “İade Talebi Oluştur” butonuna basılır. İşlem tamamlanır.

                              ix.    Seçilen kargo firmasına aldığınız bu kargo iade kodunu ilettiğinizde ücretsiz olarak ürün iade gönderimi yapılır.

    b.       Ürünü Teslim almadıysanız,

                               i.   Ürünü teslim almadım butonunuz seçiniz

                               ii.   Alttaki satırda Ürünü neden teslim almadınız? sorusu göreceksiniz.

                               iii.   Seçenek olarak Kapıda iade ettim Kapıda iade ettim ya da Ürün elime ulaşmadı seçeneklerinden uygun olanı seçiniz ve                                açıklama yazınız.

                               iv.   Görsel ekleyebilmek için de ürünün fotoğrafını çekerek ve Gözat butonu tıklayarak görseli dosyalarınızdan uygun olan                              seçerek ekleyebilirsiniz.

                                v.   Bu sırada satıcıya da ilgili ürün için iade talebi bulunduğuna dair bir SMS gönderilir.

5.       Mağazadaki Siparişlerim bölümünde ilgili ürün için İade Talebi Oluşturuldu olarak bilgi satırı ve Kargo İade Kodu görünecektir.

6.       Bu kod ilgili kargo firmasına verildiği anda, 7 günlük otomatik onaylama süreci de başlar.

7.       Eğer iade edilen ürün anlaşmalı olmayan bir kargo firması ile gönderilmişse, Siparişlerim bölümünde seçilen kargo firma bilgisi görülebilir.

8.       Satıcı, 7 gün olan otomatik onay sürecini bir defaya mahsus 7 gün daha uzatabilir.

9.       Satıcı, ürün iadesini onayladığı anda, size de bir bilgilendirme SMS’i gelir.

Anlaşmalı kargoları seçerseniz ücret ödemezsiniz. Diğer kargoları seçtiğinizde kargo ücreti size aittir.
Kargonuzu teslim ederken kargo iade kodunuzu mutlaka söylemelisiniz.

1. Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,

2. Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler,
      a. Kullanılmamış
      b. Açılmamış
      c. Bozulmamış
      d. Denenmemiş olmaları haline iade edilebilir.

3. Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,

4. Tek kullanımlık, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

5. Fiyatı borsa veya finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve tedarikçinin kontrolünde olmayan ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

6. Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. (Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)

7. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen maddi olmayan ürünler.

8. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler

1. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

2. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, bozulmuş ve yıkanmış bir şekilde iade edilirse size geri gönderilebilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

3. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile iade etmeniz gerekmektedir.

4. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

5. Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular),televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır. Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir ve iade yapılmaz.

Satıcı ürünü onaylamadan önce sipariş iptal edilebilir. Eğer satın aldığınız ürünü onayladıktan sonra satıcı ürünü kargolamış ise artık iptal işlemi yapılamaz, iade talep edilebilir.

İade edilen bir siparişin kabul işlemi satıcı tarafından yapıldıktan sonra 14 gün içinde ücret ödeme şeklinize göre hesabınıza ödenecektir.

Eğer puan kullanarak ödemenizi gerçekleştirmiş iseniz ürün teslim edildikten sonra iptal-iade işlemini başlattı iseniz kullandığınız puan hemen panelinize yansıyacaktır. Ancak bu puanlar 14 gün sonra tekrar kullanılabilir olacaktır.

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri eğer alıcı ödemeli kargo ise alıcılar tarafından ödenecektir. Alıcı kargo bedelini sipariş anında ödemek zorundadır.

4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

6. İade süresi ürün elinize ulaştığından itibaren 15 gündür.

7. Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olan ve satıcının kontrolünde olmayan, fiyatı değişiklik gösteren mal veya hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz.

8. Ürünlerinizi ücretsiz olarak iade edebilmek için iade kodu almanız gerekir. İade kodu almak için “İade Süreci” başlığının altındaki adımları takip ediniz.

9. Ürünlerinizi anlaşmalı kargo şirketlerimizle ücretsiz iade edebilirsiniz. Bunun için “İade Süreci” başlığı altındaki adımları uygulamalısınız.

10. Tek kullanımlık ya da hızlı bozulan son kullanım tarihi geçebilecek ve kişiye özel hazırlanmış ürünleri iade edemezsiniz.

11. Kozmetik, kişisel bakım ürünleri, mayo, kitap vb ürünlerle kopyalanabilir yazılım, proğram, cd, dvd vb ürünlerin;
      a. Paketi açılmamış,
      b. Bozulmamış,
      c. Kullanılmamış,
      d. Denenmemiş olması kaydıyla iade edebilirsiniz.

12. Elektronik ürünlerde yetkili servis çalışanları tarafından açılmış olup herhangi bir kusur, arıza vb. tespit edilmesi durumunda mutlaka sorunun detaylarının açıklandığı arıza tespit tutanağı doldurulmuş ürünleri iade edebilirsiniz.

Teslim aldığınız bir ürünü iade ettiğinizde iade kodunuz kayıt ettiğiniz mobil telefonunuza sms ile iletilir. Aynı zaman iade kodunuzu panelinizden “Siparişlerim” bölümünden erişeceğiniz ilgili siparişinizde “Kargo Takip Numarası”’na bakarak ulaşabilirsiniz.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ilgili maddeleri uyarınca bir ürünü 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Bu sürenin aşılması durumunda ürün iadesi yapılamamaktadır.

İade süresi ürünü teslim aldığınız tarihte başlar.

Satın aldığınız bir siparişte iptal/iade yapmanız durumunda eğer iade ettiğiniz ürüne rağmen kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa ilgili kampanya iptal olmaz.

Eğer iadenizle birlikte kampanya koşulları geçerliliğini yitirecekse kampanya kapsamında aldığınız bir ürünü de ya asıl ürün ile birlikte iade etmelisiniz. Eğer kampanya kapsamında alınan bir ürünü iade edemiyorsanız ürünün bedeli ödediğiniz tutardan düşülerek ücret iadesi yapılacaktır.

Farklı satıcılardan aldığınız ürünleri tek seferde iade edebilirsiniz. Ancak size farklı satıcılarca teslim edileceğinden her teslimat için mutlaka ayrı bir paket hazırlamalı ve kargolamalısınız.

Her paket için “İade Süreci” başlığı altındaki adımları takip edebilirsiniz.

Satın aldığınız ürün eğer bir hizmet ise bu fırsat hizmetini de kullanmadı iseniz aynı şekilde satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade/iptal işlemi için yine “İade -İptal Süreci” başlığının altındaki adımları izleyebilirsiniz.